prihlásenie
PRIHLÁSIŤ
Fulltextové vyhľadávanie
HĽADAŤ

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
Starostlivosť a údržba

Výrobky združené pod značkou Alveus sú prvotriedne produkty z hľadiska kvality, výroby, materiálov a designu. Vzhľadom na to, že drezy sú vyrobené z rôznych materiálov so špecifickými vlastnosťami, musí byť starostlivosť a údržba zodpovedajúcim spôsobom upravená. Každé drezy sú opatrené pokynmi na údržbu. Na základe uvedených odporúčaní zaistíte dlhú životnosť vašich kuchynských produktov Alveus.

VYTVORENÉ: 02.11.2022

Nerezové drezy

Na čistenie by mali byť použité mäkké utierky a tekuté domáce čističe. Odporúčame čistiace a ošetrovacie prípravky spoločnosti Alveus. Vyhýbajte sa čističom striebra, podložkám z ocele, bieliacim alebo abrazívnym čistiacim prostriedkom. Na súčasti z nerezovej ocele neklaďte nechránené kovové predmety. Pokiaľ by nerezová oceľ prišla do styku so silnými kyselinami alebo vylúhovaním, okamžite ich vypláchnite veľkým množstvom vody. Aby nedošlo k zafarbeniu, nenechávajte na povrchu z nehrdzavejúcej ocele potravinové alebo žieravé látky (napr. ovocné šťavy, kuchynskú soľ, ocot, horčicu, majonézu atď.) dlhšiu dobu. Odporúčame, aby výrobky z nehrdzavejúcej ocele boli po použití umyté suchou mäkkou handričkou, aby sa zabránilo tvorbe šupín.
DÁVAME TIEŽ DO POZORNOSTI :
Kyslé látky, ako sú kuchynské mydlá obsahujúce kyselinu citrónovú môžu po zaschnutí poškodiť nerezové povrchy. (pH pod 6).


Nevystavujte kuchynský drez silným chemikáliám, ako sú:

 • kyseliny a zásady s koncentráciou viac ako 10 %

 • čistiace prostriedky, ktoré presahujú 5 % koncentráciu účinnej látky

 • odstraňovače náterov

 • čistiace prostriedky na rúry

 • Neklaďte na odkvapkávač alebo spodok kuchynského drezu horúci riad, ktorý ste vybrali priamo z rúry alebo varnej dosky (horúce panvice, riad, riad)

 • Ak sa kuchynský drez dostane do kontaktu s niektorou z vyššie uvedených chemikálií, povrch ihneď opláchnite čistou vodouŠkrabance

Nerezové povrchy sú náchylné na drobné škrabnutia. Tieto škrabnutia sú najviac viditeľné najmä na úplne nových produktoch. Pri pravidelnom používaní dôjde na poškriabanie, ktoré už nebude okom viditeľné. Povrchové poškriabanie nerezovej ocele
pri bežnom používaní nespôsobí žiadne zhoršenie kvality produktu. Drez je chránený vrstvou oxidu, ktorá sa tvorí na povrchu. Škrabance spôsobia prúdenie kyslíka k oxidovej vrstve a tým ju obnovujú.


PRED 1. POUŽITÍM

Výrobok umyte zásaditým prostriedkom (pH nad 8). Poriadne opláchnite a osušte.

Na nerezovej ocele sa po inštaláciu môžu objaviť malé častice, vyzerajúce ako hrdzavé škvrny. Odstráňte tieto nečistoty pomocou alkalického detergentu ako je Cif krém. Rozotrite prostriedok mäkkým handričkou alebo mäkkou špongiou a nechajte 15 minút pôsobiť. Potom starostlivo opláchnite a osušte. Akonáhle je drez očistený, chróm obsiahnutý v nerezovej ocele začne reagovať s kyslíkom a vytvorí tak pasívnu vrstvu ochraňujúcu povrch.

Alveus Monarch


 • Vyvarujte sa predĺženého kontaktu s: čistiacimi prostriedkami obsahujúcimi bielidlo, umývajte 10 minút; odblokovacie trysky obsahujúce hydroxid sodný, premyte 15 minút; žieravé potraviny (soľ, ocot, alkohol, ovocné džúsy, čaj, horčica, majonéza a pod.)

 • Nečistite silnými čistiacimi prostriedkami, striebornými čistiacimi prostriedkami, oceľovou vlnou, abrazívnymi práškami

 • Namiesto toho by mali byť použité mäkké utierky a jemnejšie čistiace kvapaliny, ako sú napríklad čistiace prostriedky na nerezovej ocele. Dodržujte pokyny pre používateľov s čistiacou látkou. V prípade pochybností najskôr vyskúšajte na nenápadnej časti (spodná časť umývadla)

 • Drezy by mali byť pravidelne čistené a vysušené, v ideálnom prípade každý večer po použití

 • Riad alebo kuchynské náčinie vyrobené z uhlíkovej ocele bez ochranného povrchu by nemali byť ponechané

Granitové drezy

Väčšina škvŕn a nečistôt môže byť odstránená jemnými tekutými neabrazívnymi čistiacimi prostriedkami pre domácnosť, napr. CIF cream kuchynský, saponát na umývanie riadu. Zložitejšie škvrny je možné odstrániť jemným leštiacim prostriedkom; zvyšky vápenca je možné odstrániť 9% kyselinou octovou (octom). Odporúčame čistiace a ošetrovacie prípravky spoločnosti Alveus.

Chlórové detergenty (sóda chlórnan) alebo kyseliny chlorovodíkovej, rovnako ako vystavenie silným chemikáliám (odstraňovač lakov, čistiace prostriedky na rúry, koncentrované kyseliny, lúhy a podobné) môže poškodiť povrch umývadla. Pokiaľ dôjde ku kontaktu, rýchlo opláchnite povrch vodou. Odporúčame používať vhodné dosky na krájanie.
Tvrdené sklo

Tvrdené sklo je typ bezpečnostného skla spracovaného kontrolovaným tepelným spracovaním na zvýšenie jeho pevnosti v porovnaní s normálnym sklom. Temperovanie uvádza vonkajšie povrchy do kompresie a vnútorné do napätia. Takéto rozloženie napätia dáva tvrdenému sklu nasledujúce vlastnosti:

 • zvýšená odolnosť proti nárazu

 • zvýšená mechanická pevnosť

 • odolnosť voči vysokej teplote (do 250 °C)

 • zvýšená odolnosť voči zmenám teploty

Dôležitým bezpečnostným prvkom tvrdeného skla je aj ochrana pred poškodením. Tvrdené sklo sa po rozbití rozpadne na malé zrnité kúsky namiesto toho, aby sa roztrieštilo na zubaté črepy ako obyčajné sklo. Je menej pravdepodobné, že zrnité kúsky spôsobia zranenie.
Tvrdené sklo má síce vyššiu pevnosť a tepelnú odolnosť ako obyčajné sklo, ale nie je úplne odolné proti poškriabaniu a nevhodným používaním a čistením sa môže poškodiť. Ak sa však budete dobre starať a budete postupovať podľa pokynov na ošetrovanie tvrdeného skla, môžete predĺžiť jeho životnosť a skvelý vzhľad. Mali by ste sa vyhýbať kladeniu ostrých predmetov na sklenený povrch a posúvaniu nimi po povrchu.


Tipy na starostlivosť
Na čistenie tvrdeného skla používajte tekuté mydlo, neabrazívne čistiace prostriedky na sklo, mäkké handričky. Čistiaci prostriedok jemne rozotrite na sklo. Na vysušenie skla použite ďalšiu čistú handričku. Prípadne na čistenie skla použite vlažné mydlo. Nezabudnite mydlo z pohára úplne opláchnuť, ak používate potraviny v priamom kontakte so sklom. Nikdy sa nepokúšajte čistiť tvrdené sklo abrazívnymi čistiacimi prostriedkami alebo abrazívnymi čistiacimi nástrojmi.